Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9044528/amerikanvizeniz.com/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/u9044528/amerikanvizeniz.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 310

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/u9044528/amerikanvizeniz.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 310

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/u9044528/amerikanvizeniz.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 310

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/u9044528/amerikanvizeniz.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 310
E2 Sıkça Sorulan Sorular - Amerikan Vizeniz Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/u9044528/amerikanvizeniz.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 310
class="page-template-default page page-id-8659 wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2 vc_responsive" data-nicescroll-cursorcolor="" data-nicescroll-cursorwidth="7px">

Follow Us:

Amerikan Vizeniz

Home E2 Sıkça Sorulan Sorular

EB5 Sıkça Sorulan Sorular

E-2 yatırımcı vizesi için kimler başvurabilir?

E-2 yatırımcı vizesi, antlaşma ülkelerinin vatandaşlarına (ticaret antlaşmasını koruyan ve Amerika Birleşik Devletleri ile navigasyon yapan ülkeler) ayrılmıştır. Ayrıca, ana yatırımcının aileleri türev E-2 vizesi alabilirler. Vize aynı zamanda, çalışanların belirli gereksinimleri karşılaması durumunda, gerçek yatırımcının çalışanlarına da uzatılabilir

E-2 anlaşma ülkeleri nelerdir?

E-2 anlaşma ülkelerinin listesi oldukça uzundur. Bu web sitesinden kontrol edebilir veya http://travel.state.gov/visa/fees/fees_3726.html adresinden Devlet Antlaşması Ülke Sayfasını görebilirsiniz.

E-2 olmayan bir antlaşma vizesi ülkesinde doğdum, ama şimdi bir antlaşma ülkesi vatandaşıyım. E-2 vizesi için başvurabilir miyim?

Evet, bir antlaşma ülkesinin vatandaşı olduğunuz ve pasaport alabildiğiniz sürece kesinlikle E-2 vizesi için başvurabilirsiniz. Lütfen İngiltere vatandaşlarının da Birleşik Krallık vatandaşı olduklarını kanıtlayabilmeleri gerektiğine dikkat edin.

E-2 yatırımcı vizesinin faydaları nelerdir?

E-2 yatırımcı vizesinin faydaları:

ABD’de yasal olarak, yatırımın konusu olan kendi şirketiniz için çalışabilme becerisi;

Geçerli bir E-2 vizesi alırken ABD içinde ve dışında serbest seyahat edebilme;

Geçerli E-2 yatırımını sürdürdüğünüz sürece sınırsız uzantılara erişim;

Bağımlılarınızı (21 yaşın altındaki eş ve bekar çocuklar) ABD’de sizinle birlikte yaşama imkanı;

Eşiniz bir iş bulma belgesi başvurusu yaparak herhangi bir işverenle iş arayabilir;

Küçük çocuklarınız ABD’deki devlet okullarına ücretsiz eğitim alabilir;

H-1B vizesinin aksine, E-2 vizesi, herhangi bir işletmeye yatırım yapmış olmanız ve işletmeyi yönetmeniz ve kontrol etmeniz için özel bir eğitim geçmişine ihtiyaç duymaz;

E-2 vizelerinin onayları diğer vizelere göre daha hızlı olma eğilimindedir ve yıllık sınır limitlerine veya kotalara tabi değildir.

ABD hükümetinin E-2 vize başvurusunu değerlendirmede dikkate aldığı standartlar veya faktörler nelerdir?

ABD hükümetinin E-2 vizesi için göz önünde bulundurduğu standartlar (bu SSS’nin geri kalan kısmında daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır) aşağıdakileri içermektedir:

Yatırımınız “önemli” olmalı;

Yatırımınız bir “kâğıt şirket” veya boşta spekülasyonlar değil, gerçek ve operasyonel bir işte olmalı;

Yatırımınız “marjinal” olmayabilir;

İşletmeyi satın almak / işletmek için kullanılan fonların kontrolünü elinizde bulundurmalı ve yatırım riskini taşımalısınız.

E-2 vize başvurusunda ``marjinal değil`` ne demektir?

İşletmenin marjinal olamayacağına dair şart, yatırım yaptığınız girişimin, E-2 vizesi yatırımcısı ve ailesi için asgari geçim sağlamak için yeterli gelirden daha fazla gelir elde etme kapasitesine sahip olması gerektiği anlamına gelir. Öngörülen gelecekteki kapasiteye genellikle beş yıl içinde ulaşılabilmelidir. Başka bir deyişle, eğer yatırımınız sizi ve ailenizin yaşamını destekleyecek kadar para kazanabilirse, bu marjinal sayılır. Marjinalite, ek ABD çalışanlarını işe alma ihtiyacı ve yeteneğinin yanı sıra, işletmenin büyümesini belgeleyen güçlü ve kapsamlı bir İş Planı ile belgelendirilebilir.

Ne tür bir yatırım ``Önemli Yatırım`` olarak nitelenir?

E-2 düzenlemeleri uyarınca “önemli bir yatırım” olarak nitelendirilebilecek bir miktar veya eşik bulunmamaktadır. Ancak, E-2 vize girişiminin başarılı bir şekilde çalışmasını sağlamak için yatırımın yeterli olması gerekir. Yatırım aynı zamanda söz konusu işletmenin belirli bir toplam değeri ile orantılı olmalı ve yatırım, öngörülen türden uygulanabilir bir işletme oluşturmak için normal olarak gerekli görülen bir miktar olmalıdır. Bu nedenle, işletmenin konumu ve yatırımın niteliği, E-2 vize yatırımının önemine karar vermede dikkate alınacaktır.

E-2 vizesine hak kazanmak için ne kadar yatırım yapmalıyım?

Yukarıdaki gibi, belirlenmiş bir miktar yoktur. Ancak, 100.000 ABD Doları aralığında bir miktar, işletmenizin niteliğine bağlı olarak genellikle yeterli olur. Bazı istisnalarda, düşük yatırım miktarı önemli yatırım olarak kabul edilebilir. Örneğin, hizmet odaklı bir işletmede yatırım yapma gereksinimi imalat işinden daha düşük olacaktır. Onaylanmış davalarımız arasında en düşük yatırım tutarı 20.000,00 ABD Dolarıdır. Bu kesinlikle bir normdan ziyade bir istisnadır.

E-2 yatırımcı vizesi için başvuruda bulunmak için bir şirket kurmam gerekir mi, yoksa kendi adıma göre iş yapabilir ve E-2 vizesi için başvurabilir miyim?

Sizden şiddetle tavsiye etmemize rağmen, E-2 yatırımı için bir şirket kurmanıza gerek yoktur. Tek mülk sahibi mal sahibini sınırsız kişisel sorumluluğa maruz bırakacak ve yatırımcının kaçınması yüksek riskli olacaktır.

E-2 yatırımcı vizesine başvurmak için yepyeni bir iş kurmam gerekiyor mu, yoksa E-2 vizesi için başvurmak için mevcut bir işletmeyi satın alabilir miyim?

Ortaklarınız varsa, işletmenin en az% 50’sine sahip olmanız gerekeceğini aklınızda bulundurarak her iki seçeneği de seçebilirsiniz.

E-2 işime yatırım yapmak için borç para alıp E-2 yatırımcı vizesi için başvurabilir miyim?

Şüphesiz, arkadaşlardan krediler, konut kredisi kredileri ve akrabalardan gelen hediyeler, yatırdığınız paranın yatırım zararının “risk altında” olduğunu gösterdiğiniz sürece, E-2 vize başvurusu için yasal olarak yasal kaynaklardır. Bununla birlikte, eğer E-2 yatırımı için borç para alırsanız, kredinizi zaten sahip olduğunuz varlıklarla güvence altına aldığınızı göstermelisiniz. Aksi takdirde, para sadece başka bir kişiden gelir ve sizin “paranızın” riske girmesi sizin kendi paranız değildir.

Yeni bir E-2 vizesine başvurmak için çalışanlara ihtiyacım var mı?

Bu, sadece kendiniz ve aileniz için geçim sağlamak amacıyla değil, bir işletmeyi işletmenin marjinalliği gereğidir. Yerel çalışanları işe alarak, işletmeniz yerel ekonomiyi etkilediğini ve “marjinal bir işletme” olmadığını gösterir. Çalışanların olması zaten yeni bir E-2 vizesi başvurusu için yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, birçok yeni E-2 şirketi, başvuru sırasında henüz bir çalışanı olmayabilir. Bu senaryoda, İş Planının ihtiyaç duyulan çalışan sayısını ve çalışan alımı için zaman çizelgesini ayrıntılı olarak ortaya koyması gerekecektir.

Mevcut bir işletmeyi satın alırsam, E-2 vizesine başvurmadan önce satın alma işlemini kapatmam veya tamamlamam gerekir mi?

Şart değil. Satın alma tutarı emanet hesabına alınırken satışın gerçek kapanmasının E-2 Anlaşma Yatırımcı vizesinin onayı ile şartlı olduğunu belirten bir Satın Alma Anlaşması’na girebilirsiniz. Bu, yatırım fonlarının riske atıldığını ve aktif olarak yatırım yapıldığını göstermeye yardımcı olur.

Bir işletme satın alırsam ne olur, ancak E-2 vize başvurusu reddedilir mi?

İşletmeye hala sahip olmanız ve tüm şartları yerine getirmeniz durumunda B vizesi (ziyaretçi vizesi) veya vize feragat programına girmenize izin verilir. Ancak, işinizin yönetiminde veya işletmesinde aktif olarak yer almanıza izin verilmeyecektir.

E-2 vize başvurusu için bir franchise işletmesine yatırım yapabilir miyim?

Evet, aynı şartlar, ister yeni bir operasyon olsun, isterse mevcut bir işletme olsun, bir franchise işletmesini satın almak için de geçerlidir. Nitekim olarak, franchise işletmesi E-2 vizesi başvurusu için daha kabul edilebilir olma eğilimindedir, çünkü franchise’lar genellikle kendi E-2 iş gereksinimlerini aşma eğiliminde olan kendi asgari standartlarına sahiptir.

ABD'de E-2 vizesine başvurmak ve ABD konsolosluğuna başvurmak arasındaki farklar nelerdir?

Durumunuzu değiştirmek ve bir konsolosluğa başvurmak arasındaki temel fark, konsoloslukta yapılan görüşme ve ödenmesi gereken ücretler olacaktır. Gerekli belgeler ve şartlar genellikle aynıdır.

Konsolosluk işlemleri daha hızlı, ancak daha pahalı olabilir çünkü idari maliyetlere ek olarak uçak bileti içerebilir.

Durumunuzu değiştirmek ABD’de iseniz daha uygun olmakla birlikte, durumunuz için Premium Processing uygulamasını tercih etmiyorsanız onayınız çok daha uzun sürüyor.

E-2 işimi evde işletebilir miyim?

Hayır. Gerçek ve aktif bir işletme olarak, ticari bir işletme mekanına sahip olmalısınız veya gerçek bir işletme mekanı için ticari bir kiralama yapmalısınız.

E-2 işinin% 100 sahibi olmam gerekiyor mu? E-2 işimde ortaklarım veya ortaklarım olabilir mi?

Yukarıda belirtildiği gibi, işletmenin% 100 sahibi olmanız gerekmez. İşletmenin en az% 50’sine sahip olduğunuz ve kontrol ve idare eden taraf olacağınız sürece E-2 yatırımcısı olmaya hak kazanacaksınız.

E-2 vizesine hak kazanmak için iş tecrübesine ihtiyacım var mı?

E-2 vizenizi güvence altına almak için ilgili iş deneyimine sahip olmak her zaman yardımcı olacaktır. Ancak, kesin planlama ve hazırlığınızı gösteren operasyonlar, pazarlama ve finansman gibi tüm işletme perspektiflerinden fikirlerinizi açıkça ortaya koyan iyi bir iş planınız varsa, deneyim eksikliğinin açığının üstesinden gelebilirsiniz

Şu anda ABD’de H-1, F-1 veya L-1 statüsünde yaşıyorum, E-2 vizesi için başvurabilir miyim?

Evet, bir antlaşma ülkesinin vatandaşı olduğunuz ve E-2 vizesinin şartlarını yerine getirdiğiniz sürece, bu esnek durum için başvuruda bulunabilirsiniz. Nitekim Lin & Valdez LLP birçok insanın statüsünü H-1, F-1 veya L-1’den E-2 statüsüne veya vizeye değiştirmesine yardımcı oldu.

ABD’ye VWP (Visa Waiver Program) ile gelip ABD’deki E-2 vizesi veya statüsünü değiştirmek için başvurabilir miyim?

Hayır, ABD’ye VWP’ye giren herhangi bir kişi, uzatma talep etme veya statülerini değiştirme hakkına sahip değildir. VWP yalnızca turizm ve iş için kullanılır. E-2 için başvurabilirsiniz, ancak başvuru doğrudan konsolosluğa yapılmak zorunda kalacak.

E-2 vizesine hak kazanmak için varlıklarım olması gerekli mi?

Varlıkların mülkiyeti, E-2 vizesi için gerekli fonlara sahip olduğunuzu göstermeye yardımcı olacaktır. Kişisel varlıklarınızı kullanarak güvence altına alınan krediler de meşru bir fon kaynağıdır.

E-2 vize yatırımı için fon kaynağımı göstermem gerekir mi? Ne kadar göstermem gerekiyor?

Evet, fonların geldiği her kaynağı belgelemeniz gerekecektir. İşletmeyi finanse etmek için kullanılan toplam miktarın banka hesap özeti, kredi belgesi, iş kayıtları vb. İle belgelenmesi gerekecektir.

Yeterli kaynağım yok ama ailem bana yardım etmek istiyor. Hala E-2 vizesi için başvurabilir miyim?

Evet, akrabalardan gelen fon armağanları meşru bir kaynaktır. Bununla birlikte, hediye vermenin iyi bir şekilde belgelenmesi gerekecektir ve akrabanızın fonunun kaynağı da gösterilmelidir.

E-2 vizesi yatırımcısıysam eşim E-2 işletmemiz için çalışabilir mi?

Evet, E-2 vize sahibinin eşi ayrıca bir İstihdam Yetki Belgesi (EAD) için başvuruda bulunmak ve almak için yetkilidir. Eş, E-2 işi için veya bir tane bulursa başka bir şirketle birlikte çalışması için çalışmaya hak kazanır. Ancak diğer bağımlılar çalışmaya uygun değildir.

Ben E-2 Antlaşması Ülke vatandaşıyım, fakat eşim değil. Eşim de E-2 vizesi için başvurabilir mi?

Eş ve çocukların asıl başvuru sahibi ile aynı vatandaşlığa sahip olmaları gerekmez. E-vize sahiplerinin bağımlıları, asıl başvuru sahibine ABD’ye eşlik etmek üzere türev E-2 vizesine sahip olmalarına izin verilir.

E-2 vizesine başvurmak için ABD'ye gelmem gerekiyor mu?

Hayır, bir antlaşma ülkesinin vatandaşıysanız ve ABD dışında ikamet ediyorsanız veya ABD’de iseniz ancak ABD’deki statü değişikliği için başvuruda bulunmak istemiyorsanız, vizeniz için elçilik veya konsolosluk aracılığıyla başvurabilirsiniz. .

ABD'de E-2 Vize için durum değişikliği başvurusunda bulunabilir miyim?

Evet, durumunuzu koruduğunuz ve diğer gereklilikleri yerine getirdiğiniz sürece ABD’deki durumunuzu değiştirmek için başvurabilirsiniz.

ABD’deki statü değişikliği için başvurursam ve ABD’yi daha sonra bırakmak zorunda kalırsam, geri dönmeme izin verebilir miyim?

Yeniden girmeden önce konsolosluk / elçilik vizesi başvuru sürecinden geçmeniz gerekecektir. Bunun nedeni, değiştirilen durumunuzun size Amerika Birleşik Devletleri’ndeyken statüsü vermesidir; ancak ülke dışına çıkmanız ve tekrar girmeniz, yalnızca Dışişleri Bakanlığı / Konsolosluklar aracılığıyla alınabilecek bir vize gerektirir.

E-2 yatırımcı vizesi almaya hak kazanmak için belirli bir iş türüne yatırım yapmam gerekir mi?

Hayır, yatırımın önemli olduğu ve yatırımcının işlemleri denetleyeceği ve yöneteceği sürece, E-2 vize amaçlı yatırım türünde herhangi bir kısıtlama yoktur.

ABD'nin E-2 yatırımcı vize görüşmesi için ABD konsolosluğuna gitmeden önce USCIS onayını almam gerekir mi?

Hayır, USCIS ve ABD konsoloslukları iki farklı hükümet kuruluşu tarafından denetleniyor. İç Güvenlik Bakanlığı, USCIS’i ve Dışişleri Bakanlığı konsoloslukları denetlemektedir. İki kuruluş yeniden girişinizle etkileşime girebilir, ancak ilk E-2 başvurusu için durumunuzu değiştirme ya da vize verilmesi için konsolosluk başvurusu yapma kararınıza dayanarak yalnızca biri ya da diğeri tarafından ele alınacaktır.

ABD konsolosluğuna E-2 vizesi başvuru prosedürü nedir?

Her konsolosluk / elçilik, Göçmen Olmayan Vize (NIV) başvurularını idare etmek için farklı bir yol kullanmaktadır. Ancak, genellikle görüşme için başvuruda bulunmak, idari ücretler ödemek, parmak izlerini almak, konsolosluk görevlisiyle görüşmek ve davanızın kararını almak (ihtiyaç duyulan gözden geçirme miktarına bağlı olarak farklı süreler alabilir). Bazı konsolosluklar, başvuru sahiplerinden “ön tarama” için görüşmenizden önce başvuru paketlerini ve destekleyici belgeleri göndermelerini, diğer konsolosluklar da görüşme gününde belgeleri getirmenizi istiyor.

E-2 vizesi için hangi aile üyeleri benimle başvurabilir?

Eşiniz ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklar türev E-2 vizesi almaya hak kazanacaklar.

Ailem benimle aynı zamanda türev E-2 vizesi için başvuru yapmalı mı?

Hayır, onayınızı aldıktan sonra bile başvurabilecekler. Görüşmeleri aynı anda yapabilirsiniz, ancak daha sonra sizi takip etmek isterlerse ayrı görüşmeler yapılabilir.

Çocuklarıma 21 yaşını doldurduktan sonra ne olur?

E-2 statünüz altında kalamayacaklar, ancak statüleri kendi başlarına değiştirebilecekler. E-2 çocukları, üniversiteye devam etmek için genellikle F-1 statüsünü değiştirir.

Kendi E-2 yatırım yaptığım işletmeyle yeşil kart için başvurabilir miyim?

Hayır, kendi işinizi kullanarak bir Yeşil Kart başvurusu için kendinizi sponsor edemezsiniz.

Ancak, yeşil kart için başka bir yoldan başvurabilirsiniz. Örneğin, işiniz yeterince başarılıysa veya yeterli fonunuz varsa, durumunuzu EB-5 yoluyla daimi ikametgahınıza göre ayarlamak için başvurabilirsiniz, aksi takdirde Göçmen Yatırımcı statüsü olarak bilinir. EB-5, işletmenin ABD’li işçiler için en az 10 iş yaratması ve işletmenin yatırım yapılacak alana bağlı olarak 500.000 ABD Doları veya 1.000.000 ABD Doları tutarında bir yatırım yapmasını şart koşar.

E-2 vizesinde bulunduğumda yeşil kart için başvurabilir miyim?

EB-5 kategorisi sizin için biraz göz korkutucu ise, yeşil kart için farklı yollarla başvurabilirsiniz, bunu yapmak için kendi işinizi kullanmayın. Yeşil kart almak için diğer kanallar arasında aile bazlı dilekçeler ve istihdama dayalı dilekçeler bulunmaktadır.

E-2 şirketim çalışanlarım için H-1 veya yeşil kart başvurusunda bulunabilir mi?

Evet. İşletmenizin bu tür uygulamalar için gereksinim duyduğu ve karşıladığı sürece, E-2 şirketiniz kalifiye çalışanlarınız için H-1 ve istihdam tabanlı yeşil kartlara sponsor olabilir ve başvurabilir.

E-2 vizesine başvurmak için bir iş planım var mı?

Evet, iyi hazırlanmış bir iş planı, başarılı bir E-2 başvurusu için çok önemlidir. Görüşmeci / hakem, iş planınızda bulunan bilgileri kullanarak girişimin muhtemel başarısını toplayabilecektir

E-2 vizesine başvurmak üzere bir iş planı hazırlamak için bir iş profesyoneli işe almam gerekir mi?

Hayır, avukatlarımız, size uygun bir iş planı hazırlamanıza ve iyileştirmenize yardımcı olabilir. Elbette, dokümantasyon, bilgi ve yatırım planının genel bir taslağını sağlamak zorunda kalacaksınız.

ABD'de E-2'ye başvurursam işleme süresi nedir?

USCIS üzerinden yapılan bir E-2 uygulaması için normal işlem süresi yaklaşık 3 ~ 4 aydır. Bununla birlikte, daha hızlı işlem yapmanız gerekiyorsa, USCIS bir Premium Processing servisi sunmaktadır. 1.225,00 ABD Doları tutarındaki (5/13/11 tarihi itibariyle) dosyalama ücreti karşılığında, durumunuz alındıktan sonraki 15 gün içinde işleme konulacak garantisine sahip olacaktır

ABD Konsolosluğu'nda E-2 vizesi için başvuru yaparsam işlem süresi nedir?

İşlem süreleri ve prosedürleri dünyadaki farklı elçilikler ve konsolosluklar arasında büyük farklılıklar gösterir. Gereken ek incelemeye bağlı olarak, zaman miktarı bir haftadan bir haftadan birkaç aya kadar bir süre kadar değişebilir. Her elçilik / konsolosluk farklı olduğu için önceden bir planlama rehberi olarak tespit edilmesi gereken “ülkeye özgü” bilgiler vardır.

ABD'de E-2 vizesiyle ne kadar süre kalabilirim?

Başlangıçta, E kategorisinde Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen kişilere iki yıllık vize verilir. Bununla birlikte, bu yatırım, temel yatırım olduğu ve E-2 işletmesi faal kaldığı sürece süresiz olarak uzatılabilir.

E-2 vize uzatması için başvurabileceğim sürelerde herhangi bir kısıtlama var mı?

Hayır, E-2 vizenizi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Uzatmak için her başvurunuzda, davanızın gözden geçirildiğini ve yeniden değerlendirildiğini unutmamalısınız. Bu nedenle, durumunuzu korumanız ve işletmenizin çalışır durumda kaldığından ve tüm E-2 gereksinimlerini karşıladığından emin olmanız çok önemlidir.

E-2 vize başvuru sürecine nasıl başlarım?

Web sitemizi ziyaret ettikten sonra danışma için bizimle ile iletişime geçin, E-2 vize başvuru seyahatinize başlamanın en iyi yoludur. Şirketimizdeki avukatlar ve personel seyahatinizin sorunsuz ve verimli olmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaktır.

E-2 vize uzatması için şartlar nelerdir?

E-2 durumunuzun şart ve koşullarını yerine getirdiğinizi gösterebilmelisiniz; ve kalışın uzatılması için başvuruda bulunurken, Amerika Birleşik Devletleri’nde fiziksel olarak bulunduğunuzu göstermeniz gerekir.